TRADIČNÍ METODY

 

Tisíce let sloužily rostliny a minerály jako zdroj léčivých prostředků ve všech lidských kulturách. Přírodní látky byly vždy jediným způsobem léčby. Po tisíciletí existovala věda o zdraví založená na přírodní bázi. Asi před 200 lety, kdy se začala prudce rozvíjet věda, technika a medicína, se na vědu o zdraví začalo rychle zapomínat. Hlavní příčinou odvrácení se od vědy o zdraví, která byla založená na přírodních zákonech, bylo to, že současná věda, technika a medicína slibovali rychlejší vyřešení všech našich problémů.

 

Rychlé odstranění symptomů nemocí se dnes považuje za úspěch medicíny, ale odstranění příčin jejich vzniku se odstavilo na vedlejší kolej. A medicína, která bojuje s následky pomocí chemických preparátů a chirurgických zákroků, se dnes nazývá tradiční. Ale ta, která se zabývala odstraněním příčin vzniku onemocnění pouze pomocí přírodních prostředků, a která je známá tisíce let se dnes nazývá netradiční (alternativní). Mnozí lidé se pokoušejí vyléčit své nemoci pomocí léčiv. Dobře je pamatovat na to, že všechny léky mají dostatečný kladný efekt, kdy podporují některý orgán, ale potom, když dohrají svou úlohu zůstávají v organismu v podobě zbytků a nikam se odtud nevyloučí. V první řadě napadají játra, zabíjejí nejmenší cévy. I fyziologové dnes tvrdí, že problém nespočívá v zavádění léků do organismu, ale v tom, jak je z něho dostat pryč.

 

Antibiotika, které se dostanou do organismu velmi silně potlačují imunitu. Jen co je tělo přijme, organismus s nimi začne velmi rychle bojovat. V tom boji spalují antibiotika 90% energie imunitního systému. Odstraní zánět, ale po jejich vstřebání zůstává organismus velmi dlouho úplně bezbranný a člověk potřebuje velmi mnoho sil, času a prostředků, aby si zpátky obnovil imunitní ochranu. Antibiotika prakticky ničí v lidském těle všechny choroboplodné viry a bakterie. Zůstanou pouze jedinci, kteří jsou nejsilnější a nejvytrvalejší. A na uvolněném místě místo oslabených virů a bakterií se začínají ve zvýšené míře rozmnožovat silnější a zmutovaní. Abychom potlačili jejich rozmnožení, potřebujeme zvýšit dávky antibiotik, nebo použít silněji působící. Ale tento proces nemůže pokračovat donekonečna. Podle mínění amerických vědců dnes před námi nestojí otázka jestli tuto vojnu s viry a bakteriemi prohrajeme. Dnes je před námi otázka – kdy ji prohrajeme?

 

Současně s chemickými léky se na celém světě stále častěji využívá medicína založená na bylinách. Dnes prožívá své znovuzrození.

 

Všechno, co vytvoří příroda, je dokonalé.

 

Člověk je tak jediný tvor s defekty, které vyvolal vlastním (ne)rozumem.

Lidé vymysleli chemické preparáty. Organismus ale neoklameš. Potřebuje pouze přirozené přírodní prostředky.

 

ZDROJ: z přednášek a literatury spolupracujících lékařů, profesorů, kandidátů lékařských věd, dietologů, významných léčitelů a ekologů z mnohaleté praxe při léčbě a biokorekci nemocí s pomocí BADů Tiens