ZDRAVÍ ČLOVĚKA A ZÁKONY PŘÍRODY
Pokud se při léčbě neberou v úvahu základní faktory, které mají vliv na člověka, jaké potom mohou být výsledky léčby?
Jak jsou lidé zvyklí se léčit?
Každý se chce léčit efektivně, rychle, k úplné spokojenosti a lékaři reagují.
Výsledky takového léčení přivedli lidstvo k nebezpečné hranici.
Člověk je neoddělitelnou součástí vesmíru.
Ale ve vesmíru se neděje nic náhodně. Existují přesně definované zákony přírody, kterým se všechno podřizuje.
Pokud je člověk dodržuje, zabezpečuje si vlastní zdraví, pokud je porušuje, vyvolává různé nemoci. Opravdové uzdravení nepřichází nikdy od prášků a tabletek. Zdraví nenajdeme ani ve flaštičce s léky, ani v chirurgickém skalpelu. Některé léky a chirurgické metody jsou rozhodně nevyhnutelné – v kritických situacích mohou zachránit život. Přesto sami od sebe nejsou určitě schopny vrátit zdraví.
Na tomto světě můžeme sklidit pouze to, co jsme zaseli.
To je zákon příčiny a následku. Člověk je strůjcem svého osudu. Proces léčení začíná v uvědomění si toho, že on sám je příčinou svého stavu a sám ho může a musí změnit. Každý člověk je schopen se nejenom sám vyléčit, ale si i sám vybudovat opravdové zdraví. Všechno, co se od člověka očekává, je vzít na sebe zodpovědnost za stav vlastního zdraví.
Nikdo jiný nenese zodpovědnost za vaše zdraví, ani rodiče, ani učitelé, ani lékaři, ani společnost.
Lidé jsou celý život nemocní, trápí se a neznají příčinu svého utrpení, předčasně umírají. Proto, abychom získali opravdové zdraví a udrželi si ho v dobrém stavu, je nevyhnutelné ovládat základní poznatky jak to dělat. Proto se pojďme nejprve podívat jak a proč se v organismu člověka objevují nemoci a co je možné udělat pro to, aby se odstranila příčina už existujících onemocnění a zabránilo vzniku nových.
Jak jsme se již zamýšleli předtím, na náš organismus má vliv životní prostředí, stresy, nekvalitní a nepravidelné stravování. V důsledku vzájemného působení těchto faktorů se v žaludku místo normálních zažívacích procesů začíná proces kvašení a potrava se mění na hnijící, rozkládající se masu. Postupná další nová potrava se smíchává s těmito zbytky a proces kvašení pokračuje. Žaludek začíná připomínat odpadovou žumpu. Jeho povrch měkne, ztenčuje se, žlázy se ucpávají a začínají se v něm zánětlivé procesy. Při zánětu sliznice žaludku vznikají gastritidy a když zánět ustoupí, objevují se jizvy.
Dále potrava prochází dvanáctníkem, kde probíhají tytéž procesy jako v žaludku. Potom se napůl strávená masa, která začala kvasit a hnít, dostává do tenkého střeva a postupně ho vyřazuje z činnosti. Výsledek – všechny nestrávené potraviny se usazují v tlustém střevu, toxikují a rozvracejí celý organismus. Tlusté střevo je zevnitř pokryto hustou sítí cév, přes které probíhá vstřebávání všech výživných látek. V důsledku procesu zahnívání a rozkladu se na jeho sliznici ze začátku vytváří vrstva tzv. „výkalová usazenina“, ze které se po čase vytvoří výkalové kameny.
Rozměry tlustého střeva se zvětšují, břišní dutina se stává skladovacím prostorem obrovské nepohyblivé kapsy s výkalovými zácpami a všechny orgány, které se nacházejí v jejich blízkosti, jsou do nich ponořené. Přes tenkou stěnu tlustého střeva se do břišní dutiny lehce dostávají jedovaté látky a toxiny, které zamořují všechny orgány – játra, ledviny, žaludek, žlučník a další. U 30 letého člověka se nahromadilo 10 až 12 kg výkalových kamenů. O žádné normální činnost vnitřních orgánů, které se nacházejí v takovém stavu, nemůže být ani řeč.
A postupně začínají vznikat onemocnění, která jsou spojená s činností těchto orgánů. Od přetlaku a nečinnosti krve v tlustém střevě vznikají hemeroidy, varikózy a tromboflebity. V různých orgánech se tvoří kameny. Od dlouhého působení jedů a toxinů na to samé místo se vytváří sklad karcinogenů, ze kterých se u žen vytváří fibromy, myomy, cysty, mastopatie. U mužů se karcinogeny shromažďují v předstojné žláze vytvářejíc prostatu a adenom předstojné žlázy. Otrava postupuje pomalu, zvykáme si na ni od dětství. A tak se všechno děje do té doby, než nás nemoc nepřitlačí ke zdi. Potom nastupuje rakovina, která je pomstou přírody za naše nesprávné stravování ...
Prvními překážkami na cestě jedovatým látkám jsou játra a ledviny. Podle míry zanesení časem přestanou v potřebné míře čistit naši krev. Pak pod útokem jedovatých látek trpí celý organismus, hlavně cévy. Vznikají nemoci srdečně-cévního systému a cévní soustavy. Jako příklad se podívejme na jedno z nejrozšířenějších onemocnění – vysoký krevní tlak. Představte si, že srdce je pumpa a cévy jsou trubky, skrze které se pumpuje tekutina. Po čase se ve vnitřní části cév ukládá vápník nevstřebovaný organismem a cholesterolové destičky, jejich průřez se zmenšuje a pokud srdce jako pumpa pracuje stále stejným rytmem, tlak se zvyšuje. Proto, aby se tlak snížil začínáme brát různé preparáty rozšiřující cévy. Přesto se cévy po čase ucpávají stále více. Jejich stěny se stávají křehkými a lámavými. Musíme tedy zvýšit dávku, nebo brát silněji působící preparáty. V důsledku toho následuje infarkt, nebo krvácení do mozku. Nebylo ale potřeba napřed pročistit cévy?
Krev, která je nasycená jedy a toxiny, živí náš mozek, který začíná vysílat zkreslené signály pro práci absolutně všech orgánů našeho těla. V práci organismu dochází k přerušení jeho fungování a to bude mít dříve či později za následek propuknutí nějakého onemocnění. V první řadě se začne zhoršovat zrak, sluch a paměť. Cévami se jedy dostávají do celého těla a ukládají se v kloubech a tkáních. Tak vznikají artritidy, revmatismus, polyartritidy, radikulitidy, chondrozy.
Když je náš organismus přeplněný nečistotami, zapojuje se vylučování škodliviny prostřednictvím orgánů, které vedou ven. Přes nosohltan se škodliviny vylučují v podobě hlenu. Odtud pochází naše pokašlávání a smrkání. Pokud se přetíží i tento kanál, zapojují se doplňující – nosní dutiny, sluchové kanálky v uších, u žen pochva a výtoky, eroze a jiné sekrece. A nakonec, když je i toho málo, zapojují se plíce a pokožka. O tom, že je organismus přetížený jedy a toxiny signalizuje kůže protivným zápachem, osypkami, uhry, vyrážkami, alergiemi, různými ekzémy a dalšími onemocněními. Tyto projevy se lidé pokouší odstranit pomocí různých krémů a mastí! No příčina se ale nachází uvnitř organizmu a navždy zůstane mimo hlavní pozornost.
Člověk si čistí každý den zuby, umývá se, jenže v první řadě je znečištěný uvnitř. A toto znečištění se každým rokem v organismu zvětšuje.
Nemoc lidstva číslo jedna – celkové vnitřní znečištění lidského organismu.
Nemoc lidstva číslo dvě – nedostatek výživy
- Jedním ze základních faktorů vzniku nemocí je deficit vitamínů, minerálů, aminokyselin a dalších mikro a makroelementů. Lidský organismus potřebuje denně 13 vitamínů a 60 minerálů. Nám dennodenně chybí 60 až 80 % všech těchto komponentů potřebných pro jeho práci. Jsou to takové minerály jako je například vápník, zinek, železo, selen, chróm a další a také vitamíny. Většina těchto látek chybí už v potravě a náš organismus si je bere z kostí a jiných životně důležitých tkání. Důsledkem toho se zásoby výživných látek člověka vyčerpávají, čímž si sami drancujeme svoje vlastní životní zdroje.
V procesu života se náš organismus snaží spotřebovávat všechny důležité látky potřebné pro jeho zdravý vývoj a normální činnost. Pokud chybí kterýkoliv prvek, organismus si bere nejdostupnější prvek z té stejné skupiny. Například když je v lidském organismu nedostatek vápníku, nahrazuje ho Stronciem 90. Absorbované Stroncium 90 se ukládá v kostech, v zubech a ozařuje blízko ležící buňky. Narušuje činnost organismu a způsobuje vznik onkologických onemocnění. Pokud je nedostatek draslíku, nahrazuje ho Cesiem 137, kterého je stejně jako Stroncia 90 nadbytek v okolním prostředí a dokonce i ve vodě, kterou pijeme. Cesium 137 se koncentruje ve svalech i v reprodukčních orgánech, obzvláště ve vaječnících. Pokud je v potravě nedostatek jódu, organismus pohlcuje radioaktivní Jód 131, který napadá štítnou žlázu. Pokud se do ní dostane, narušuje její funkci a po čase vyvolá rakovinu této žlázy. Protože je štítná žláza dispečerským centrem řízení všech žláz s vnitřní sekrecí (lékaři jich napočítali kolem 20 000 ), potom není možné škodu způsobenou její radiací podceňovat a následky se nedají uhodnout – dochází k rozbalancování celého organismu. V tomto soupise můžeme pokračovat do nekonečna. Naštěstí organismus člověka pracuje výběrově. Obyčejné (neradioaktivní) prvky mají přednost před radioaktivními. Pokud se v půdě, ve vzduchu a ve vodě vyskytují oboje, potom bude organismus člověka v první řadě pohlcovat obyčejné prvky. A pouze deficit základních prvků způsobuje absorbování radioaktivních.
V současných podmínkách je na udržení dobrého zdraví pro každého z nás nutné denně užívat doplňkové vitamínově minerální komplexy. Často slýcháme, že před tím nikdo žádné doplňkové vitamíny a minerály nebral a lidé žili déle. Je to skutečně tak! Jenže v dnešní době je naše půda ochuzená, životní prostředí chemicky a radiačně velmi silně znečištěné. Potraviny během zpracování ztratily svoji biologickou hodnotu. Z toho vyplývá, že dnes nikdo z nás nedostává do těla dostatečné množství výživných látek. Vitamíny a minerály doporučujeme užívat komplexně, protože vstřebání jednoho často závisí na přítomnosti druhého.
Mnohé z vitamínů a minerálů se začínají rozpadat v tom okamžiku, kdy bylo ovoce a zelenina posbírané, ale dlouhá doba uskladnění zničí jejich výživnou hodnotu. Potom potraviny ještě vaříme a tím v nich zničíme velkou část zbývajících vitamínů. Lidský organismus může i sám produkovat některé vitamíny, nicméně nemůže vyprodukovat ani jeden minerál. A přitom jsou minerály biologickými aktivátory důležitými pro všechny funkce organismu. Dokonce ani největší množství vitamínů nemůže zlepšit naše zdraví bez doplnění mikro a makroelementů do organismu. Dnes lidé bez výjimky užívají uměle vytvořené vitamíny. Utvrzovat se ale v tom, že syntetické vitamíny působí stejně hodnotně jako vitamíny přírodní, by bylo rovnocenné přesvědčení, že mezi uhlím a diamantem není žádný rozdíl.
ZDROJ: z přednášek a literatury spolupracujících lékařů, profesorů, kandidátů lékařských věd, dietologů, významných léčitelů a ekologů z mnohaleté praxe při léčbě a biokorekci nemocí s pomocí BADů Tiens