Orgánové hodiny

 

3. - 5. hodina

 

V činnosti jsou plíce, proto se v tuto dobu budí kuřáci, astmatici, nemocní na průdušky, s rýmou a se záněty cest dýchacích. V této době také člověk pociťuje největší strach a úzkost. Každá maličkost nabývá do obrovského rozměru, budíme se a jakákoli denní povinnost, kterou hravě zvládáme, má podobu neuvěřitelné překážky.

 

 

5. - 7. hodina

 

V nejvyšší činnosti je tlusté střevo. Doporučujeme navyknout si v tuto dobu na vyprazdňování, vyhýbat se stresu a spěchu. Probouzet se je třeba postupně, neboť nemocní lidé se právě v tuto chvíli cítí velmi špatně. Je vhodné pít hodně čaje.

 

 

7. - 9. hodina

 

Dostává se do činnosti žaludek. Velmi důležité je v tuto dobu konzumovat vitamíny. Tělo potřebuje být v teple, proto není vhodná studená sprcha nebo koupel.

 

 

9. - 11. hodina

 

V činnosti je slinivka břišní a slezina, nedoporučuje se požívat alkohol! Vhodné je ovoce, med (je to jediná doba, kdy je tělo schopno strávit sladkosti). Vyhýbat bychom se měli přílišné fyzické činnosti, avšak můžeme podávat vysoké duševní výkony. Kolem 11. hodiny nastává dopolední výkonnostní vrchol.

 

 

11. - 13. hodina

 

Doba aktivní činnosti srdce. Není dobré je zatěžovat velkým množstvím potravy. Nastává mírný útlum, pozor na úrazy! Vhodná je procházka nebo krátký spánek. Nepít kávu.

 

 

13. - 15. hodina

 

V nejvyšší činnosti je tenké střevo. V této době se snižuje citlivost zubů (vhodná doba k návštěvě zubaře). Začíná se zvyšovat fyzická aktivita.

 

 

15. - 17. hodina

 

Nejvíce pracuje močový měchýř. Dobré je pít bylinkové čaje, sportovat. Trávicí systém je schopen přijmout vydatné jídlo, aktivita stoupá a dosahuje druhého výkonnostního stupně.

 

 

17. - 19. hodina

 

V činnosti jsou ledviny. Velmi potřebné je vyhýbat se všemu, co jim škodí – tukům, cukru, soli, limonádám, chemikáliím, kávě, alkoholu, chladu, stresům.

 

 

19. - 21. hodina

 

Do činnosti se dostává obal srdce, krev. V této době člověk velmi dobře vnímá. Je to čas pro poslech hudby a divadelních her, ale také nejúčinnější pro působení antibiotik nebo pro aplikaci krému na bolestivá místa.

 

 

21. - 23. hodina

 

Toto je doba činnosti "tří ohřívačů". Tělo se připravuje na spánek, proto bychom neměli činit nic pro jeho aktivaci. Nekouříme a vynecháme jídlo.

 

 

23. - 1. hodina

 

Začíná pracovat žlučník. Ti, kdo mají s tímto orgánem potíže, se obvykle v tuto dobu budí nebo nemohou spát.

 

 

1. - 3. hodina

 

Aktivují se játra. V této době nastává útlum (nejnižší okysličení mozku), proto je třeba zvýšit pozornost např. při cestování. V tuto dobu se rovněž budí žlučníkáři, protože játra a žlučník jsou párové orgány. Nedoporučuje se pít alkohol, kouřit, jíst tuky, pít kávu.

 

ZDROJ: z přednášek a literatury spolupracujících lékařů, profesorů, kandidátů lékařských věd, dietologů, významných léčitelů a ekologů z mnohaleté praxe při léčbě a biokorekci nemocí s pomocí BADů Tiens